• aaa  witryna
  • pr_26
  • pr_30
  • pr_37
  • pr_46
  • pr_51

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN


Jesteśmy on-line poniedziałek - sobota: 9:00-22:00, niedziela: 9:00-21:00
W ofercie 1524 zegarki
Do każdego zakupu powyżej 1000 złotych książka "Czas i urządzenia do jego pomiaru" gratis!

ESPRIT – zdecydowanie polecam!!!

Kategoria: Aktualności | Dodane 10.01.2016 o godzinie 21:22 przez Władysław Meller

ESPRIT – zdecydowanie polecam!!!

Esprit to marka, która słynie także ze swoich zegarków naręcznych. Zegarków, które wprawdzie swojej nazwy i wielkości nie wywodzą z tradycyjnego zegarmistrzostwa, ale są chętnie nabywane przez osoby młode i lubiące różnoraką kolorystykę i ciekawe wzornictwo. Okazuje się, że w obecnych czasach znajomość i rozpoznawalność marki, a co z tym się wiąże, zaufanie do produktu jest tak znaczące, że miejsce na rynku, które do niedawno pozostawało dla produktów mało znanych, lub wręcz nieznanych marek typowo zegarkowych, dziś zostało zajęte przez wyroby z doskonałymi nazwami. 

Esprit -niezwykłe zegarki modowe
 

Trzeba zaznaczyć także, że ta doskonałość nazwy, czyli jej pierwotna jednoznaczna rozpoznawalność, nie wywodzi się wcale z branży zegarkowej. Oznaczone tą marką towary, można spotkać zwykle w bardzo szerokim asortymencie rodzajowym produktów. Zegarki takie, w naturalny sposób są zwykle powiązane z firmami odzieżowymi i są w żargonie branżowym nazywane „modowymi” lub „produktami typu fashion”. 
Taką właśnie marką jest Esprit!
 

Dlaczego tak się stało i na ile zegarki modowe są dobrym ekwiwalentem dla tradycyjnych, choć mało znanych marek zegarkowych?
Prowadząc tego typu rozważania, na wstępie należy zauważyć, że jest regułą, iż marki, które mają wysokie uznanie na rynku konsumentów produkują wyższej jakości czasomierze. Warto też zaznaczyć, że mimo bardzo wysokiej pozycji w innych produktach, zegarki modowe nie aspirują do porównywania z wyższej jakości wyrobami tradycyjnych producentów branżowych, szczególnie z produktami szwajcarskich firm zegarkowych.

Esprit -niezwykłe zegarki modowe
 

Analizując pozycję firm modowych na rynku, musimy pamiętać, że o handlowym powodzeniu produktu, nie tylko w tej grupie potencjalnych konsumentów, decydują w największym stopniu atrakcyjność wzorów i nazwa wyrobu. W dłuższej perspektywie czasowej o utrzymaniu zdobytej pozycji decyduje także jakość techniczna wykonania (trwałość wyrobu), oraz organizacja serwisu producenta. Te dwa ostatnie argumenty mogą dla odmiany znacząco zdeprecjonować produkty danej marki, szczególnie, jeśli ewentualne opinie o niskiej jakości zostaną upublicznione. 
 

Porównując możliwości opracowania szerokiej kolekcji atrakcyjnych wzorów poprzez małe tradycyjne firmy zegarkowe, które zwykle działały na kilku lub kilkunastu rynkach krajowych, z firmami, tak jak opisywany tu Esprit - o globalnym zasięgu i wielu polach aktywności produkcyjnej, zauważamy jak znacząco mogą różnić się fundusze przeznaczone na takie opracowanie. Jeśli do tego wiemy, że firmy modowe z założenia „operują” na najnowszych trendach wzorniczych, czy wręcz je kreują, to możemy być pewni, że wzornictwo zegarków modowych jest znacząco atrakcyjniejsze od wszystkich innych. 
Ta uwaga jest bardzo ważną i dokładnie odnosi się do marki Esprit.
Globalny zasięg marek modowych powoduje także swego rodzaju sprzężenie zwrotne – światowa sprzedaż produktów pozwala prowadzić działania reklamowe o szerokim zasięgu, co powoduje wzrost rozpoznawalności marki na całym świecie. 

Esprit -niezwykłe zegarki modowe
 

W poniższych rozważaniach, nie porównuję wyższości wynikającej z wzoru i rozpoznawalności nazwy, opisywanych marek w stosunku do innych obecnych na rynku światowym, czy krajowym, bo takie porównanie w naturalny sposób robi sobie na własny użytek każdy z potencjalnych konsumentów. Istotnym jest w tym miejscu zaznaczyć, że prezentowana w tytule marka jest obecna na naszym polskim rynku i to dostępne w odpowiedniej dla niej ilości salonów jubilerskich. 
 

Zegarki Esprit można nabyć w Polsce już od wielu lat i rozwijają się one równocześnie z rozwojem rynku dla tego rodzaju zegarków. Dzięki takiemu powiązaniu Esprit charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, pewnością technicznych rozwiązań i odpowiednim dla klasy danego wyrobu doborem materiałów. 
 

Tak więc, z atrybutem znajomości marki powiązane jest doświadczenie rynkowe producenta zegarków, co obok wysokiej jakości i atrakcyjności oferowanego towaru zapewnia prawidłową jakość wyrobu i obsługę serwisową odpowiednią dla każdego z produktów. W tym miejscu należy zauważyć, że w tej grupie towarów producent nie chce, i ze względu na koszty nie może, zapewnić dłuższego okresu dostępności części zamiennych do elementów zewnętrznych zegarka, ale niezależnie od tego, odpowiednia jakość wyrobu oraz dobrze zorganizowana obsługa serwisowa gwarantują satysfakcję nabywcy z użytkowanego czasomierza.

Esprit -niezwykłe zegarki modowe
 

Na ile w dłuższym okresie czasu rozwój firm modowych będzie tak dynamiczny jak w ostatnich kilku latach trudno jest przewidywać. Patrząc na wzrost znaczenia marki, konsolidację producentów i coraz większą marginalizację małych „rynkowych graczy”, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w najbliższej perspektywie rynek będzie chętnie przyjmował tego rodzaju produkty. 
Zegarki Esprit są tego najlepszym przykładem!
 

W dłuższej perspektywie może ulec modyfikacjom wiele aspektów produkcji i systemu sprzedaży tych zegarków, ale wobec potencjalnego zaniku małych, niszowych marek działających w tym przedziale cenowym produktów, rynek będzie w dalszym ciągu otwarty na zegarki wytwarzane przez taką grupę producentów.

Władysław Meller

  • ESPRIT – zdecydowanie polecam!!! 0
  • ESPRIT – zdecydowanie polecam!!! 1
  • ESPRIT – zdecydowanie polecam!!! 2
  • ESPRIT – zdecydowanie polecam!!! 3

Okazja!

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN

Zapraszamy

W naszym salonie możecie Państwo obejrzeć i przymierzyć każdy z zegarków oferowanych w sklepie interetowym.

CH Złote Tarasy
Salon odCzasu doCzasu

ul. Złota 59
00-120 Warszawa
poniedziałek - sobota: 9.00 - 22.00
niedziela: 9.00 - 21.00

Zaloguj się:

Zarejestruj się Przypomnij hasło

Aerowatch
Alpina
Aviator
Balticus
Błonie
Calvin Klein
Certina
Chopard
Citizen
Continental
Copernicus
Cover
Daniel Wellington
Davosa
EILUX
Epos
Esprit
Eterna
Fortis
Fossil
Fossil Q
Frederique Constant
Gerlach
Glycine
H. Moser
IWC Schaffhausen
JUNGHANS
Longines
Maurice Lacroix
Michael Kors
MeisterSinger
Nixon
Obaku
Orient
Orient Star
Oris
Perrelet
Polpora
Rado
Roamer
Skagen
Sturmanskie
TAG Heuer
Tissot
William L.
Vostok Europe
Xicorr
WOLF Designs
EBEL

Nasz biuletyn

Jeśli chcą Państwo otrzymywać od nas informacje o nowościach i promocjach, to prosimy o dopisanie się do listy subskrybentów.