• aaa witryna
 • pr_26
 • pr_30
 • pr_37
 • pr_46
 • pr_51

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN


Jesteśmy on-line poniedziałek - sobota: 9:00-22:00, niedziela: 9:00-21:00
W ofercie 1511 zegarków
Do każdego zakupu powyżej 1000 złotych książka "Czas i urządzenia do jego pomiaru" gratis!

Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434

Kategoria: Aktualności | Dodane 19.10.2016 o godzinie 10:39 przez Władysław Meller

Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434

Epos to stosunkowo niewielka rodzinna firma. Jej wyroby nie były sprowadzane do Polski w okresie „gospodarki socjalistycznej”, więc pozycję na naszym krajowym rynku budowała ona już w czasie „wolności ekonomicznej". Nie da się ukryć, że dla jej promocji na rynku w Polsce duży wpływ miała aktywność właściciela firmy dystrybucyjnej w Polsce na forum dyskusyjnym Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
Jakby nie patrzeć, dzięki jakości swoich wyrobów, i pracy marketingowej marka zyskała dużą popularność na naszym polskim rynki.
Informację o tytułowym modelu EPOS 3434 przekazujemy dzięki współpracy z portalem Zegarki i Pasja.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Niedawno w obszernej recenzji ciekawego modelu z limitowanej edycji Drift Master - Recenzja: EPOS Drift Master GP - zegarek nie tylko na driftowe popisy! - prezentowaliśmy rys historyczny tej marki. Najważniejsze jest to, że firma ta oferuje bardzo dobrze wykonane zegarki za dość rozsądne ceny.

Epos jest mocno zakorzeniony w naszym kraju - co jest na pewno zasługą doskonałej relacji jakości do ceny oferowanych zegarków i aktywnych działań polskiego dystrybutora, do których można zaliczyć wspomniana edycję Drift Master, czy zegarki z polskimi datownikami - słynne „czwartki” i „wtorki”, jak żartobliwie ochrzczono dwie kolejne edycje w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków.

Dziś zaprezentujemy kolejną bardzo atrakcyjną nowość od Eposa.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition - jego poprzednikiem był 3412 Open Heart, oferowany w ilości 888 sztuk.

Nowy - w ilości 999. Jak w poprzedniku, tak w modelu 3434 pracuje znany i ceniony mechanizm Eta Unitas 6498. Składany i pięknie dekorowany w Eposie.

Zegarek oferowany jest w dość dużej, mierzącej 43,5 mm średnicy kopercie. To niemały wymiar, ale zgodny z obowiązującymi trendami. Zupełnie nie przeszkadza to w tym zegarku, ponieważ nie jest to typowy „elegant”.

To zegarek casualowy, przeznaczony do codziennego noszenia. To reprezentant linii Passion - która z takim zamysłem właśnie powstała.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Prezentowane czasomierze można nabyć w 4 wersjach stworzonych na bazie 3 kolorów tarcz i 2 kolorów kopert.

Koperta stalowa z powłoką PVD w kolorze różowego złota dostępna jest z tarczą w ciekawym kremowym odcieniu i nakładanymi indeksami w takim samym kolorze w postaci cyfr arabskich. Oczywiście taki sam jest kolor wskazówek i ramki wycięcia w tarczy ukazującego pracujące koło balansowe.

W złotym kolorze jest również logo marki umieszczone pod centralną częścią tarczy i wskazówka małego sekundnika. Wersja w kopercie stalowej bez powłoki dostępna jest z tarczą w szaro-antracytowym kolorze lub w srebrzystym.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Tracza szara jest szczotkowana w linii pionowej.

Jej indeksy, wskazówki i ramka otworu ukazującego balans są w srebrnym kolorze.

Trzeba w tym miejscu przyznać, że niemal wszystkie tarcze linii Passion to stylistyczne perełki. Aktualnie dostępne referencje to zegarki z tarczami w kolorach czarnym lub srebrnym, z genialnym efektem naniesionych psów genewskich.

To jedne z najciekawszych tarcz tego typu na rynku.        

Opisywany model w wersji z antracytową tarczą i pionowym szlifem zupełnie od nich nie odstaje. Również kremowa matowa tarcza wraz z kopertą w kolorze różowego złota tworzy świetny duet. W wersji złotej możemy również wybrać wersję tarczy antracytową. 

Jeśli ktoś woli bardziej konserwatywne zestawienie może kupić model stalowy ze srebrzystym cyferblatem. We wszystkich wersjach ciekawie umieszczona jest tarcza małego sekundnika. Stosując stylistyczny zabieg polegający na obróceniu mechanizmu o niecałe 30 stopni - uzyskano koronkę przed godzina 4-tą a tarcze małego sekundnika przed godzina 10 tą, otwarte serce zaś dokładnie na miejscu godziny 12-tej.    

Podobnie było w starszym modelu.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Poza tym koperta jest odrobinę większa. W poprzedniku mierzyła 42,5 mm średnicy. Nie było też sekundnika, a wskazówki i indeksy nie posiadały masy luminescencyjnej.

Tym razem ją zastosowano. Wydaje się to być rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ charakter zegarka jest - jak wcześniej pisałem - casualowy, codzienny, więc umożliwienie odczytu w ciemności, czy wodoodporność na poziomie 100 m są nie tylko mile widziane, ale i  oczekiwane.

EPOS 3434 Open Heart Limited EditionKoperta jest zbliżona kształtem do modeli Passion z automatycznym naciągiem.

Nie jest identyczna, ale to ten sam klasyczny i bardzo proporcjonalny styl - co wraz z niepowtarzalnymi tarczami dało nam wyjątkowo udany zegarek.

Choć „przepis”, którego głównymi składnikami był dobry mechanizm, świetny, uniwersalny i harmonijny projekt koperty, plus tarcza będąca stylistyczną „petardą” (szczególnie antracytowa z pionowym szczotkowaniem) - sukces gwarantował. 

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Niemniej atrakcyjny jest ten czasomierz od spodu.

Dekorowany i ażurowany Unitas świetnie prezentuje się przez bardzo obszerne przeszklenie dekla. W tym zegarku przykręcany na 4 śrubki dekiel to w zasadzie wąziutki salowy szkielet i maksymalnie duże szkło ukazujące cały mechanizm.

I tylko „otwarte serce” to - jak zawsze - kwesta indywidualnych upodobań.

Ja nie przepadam - dlatego mam Passion 3401 ;).

Dla miłośnika otwartych serc - ten czasomierz to doskonała propozycja.

Biorąc pod uwagę sprawdzoną już doskonałą jakość wykonania Eposa, dopieszczony, zawsze dobrze wyregulowany mechanizm, świetne detale, to cena na poziomie 6 300 złotych za wersje stalową lub 6 600 złotych za wersję z kopertą pokrytą powłoką PVD - wydaje się być bardzo korzystna.

Ale i do tego Epos nas już przyzwyczaił…

Autor: Adrian Szewczyk
www.zegarkiipasja.pl

Oferta marki Epos: http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/producent/29/Epos.html

 • Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434 0
 • Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434 1
 • Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434 2
 • Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434 3
 • Otwórz się i pokaż swoje serce. Zegarek EPOS 3434 4

Okazja!

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN

Zapraszamy

W naszym salonie możecie Państwo obejrzeć i przymierzyć każdy z zegarków oferowanych w sklepie interetowym.

CH Złote Tarasy
Salon odCzasu doCzasu

ul. Złota 59
00-120 Warszawa
poniedziałek - sobota: 9.00 - 22.00
niedziela: 9.00 - 21.00

Zaloguj się:

Zarejestruj się Przypomnij hasło

Aerowatch
Alpina
Aviator
Balticus
Błonie
Calvin Klein
Certina
Chopard
Citizen
Continental
Copernicus
Cover
Daniel Wellington
Davosa
EILUX
Epos
Esprit
Eterna
Fortis
Fossil
Fossil Q
Frederique Constant
Gerlach
Glycine
H. Moser
IWC Schaffhausen
JUNGHANS
Longines
Maurice Lacroix
Michael Kors
MeisterSinger
Nixon
Obaku
Orient
Orient Star
Oris
Perrelet
Polpora
Rado
Roamer
Skagen
Sturmanskie
TAG Heuer
Tissot
William L.
Vostok Europe
Xicorr
WOLF Designs
EBEL

Nasz biuletyn

Jeśli chcą Państwo otrzymywać od nas informacje o nowościach i promocjach, to prosimy o dopisanie się do listy subskrybentów.