• aaa witryna
 • pr_26
 • pr_30
 • pr_37
 • pr_46
 • pr_51

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN


Jesteśmy on-line poniedziałek - sobota: 9:00-22:00, niedziela: 9:00-21:00
W ofercie 1511 zegarków
Do każdego zakupu powyżej 1000 złotych książka "Czas i urządzenia do jego pomiaru" gratis!

Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach

Kategoria: Aktualności | Dodane 05.05.2017 o godzinie 23:10 przez Władysław Meller

Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach

Nie tak dawno temu pojawił się męski garniturowy model zegarka  firmy G.Gerlach, a dziś jest on już osiągalny w naszym salonie - http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/producent/50/Gerlach.html?param2=Dragon
Właśnie teraz producent zegarków ze Szczecina powiadomił, że w najbliższych dniach pojawi się także damska odmian tegoż zegarka. To są zegarki wyjątkowe, więc przekazujemy o nich dość szczegółowe informacje.
Warto o tych modelach informować, bo tak stylistyka, jak i parametry techniczne są bardzo atrakcyjne. Zachęcamy do zainteresowania się wyrobami marki G.Gerlach, zachęcamy do zainteresowania się modelami Dragon.

G.Gerlach zegarki Dragon

Po takiej informacji wprowadzającej, najwyższy czas przedstawić szczegóły dotyczące tak wyglądu, jak i walorów technicznych zegarków Dragon, oferowanych zarówno w wersji męskiej jak i damskiej.
Dragon zgodnie z informacją producenta, to pierwsze podejście mające prowadzić do stworzenia typowo garniturowego zegarka.

G.Gerlach zegarki Dragon

W obydwu modelach koperta jest polerowana „na lustro” na powierzchniach czołowych i szczotkowana na powierzchniach bocznych. Tak wprowadzone wykończenie obudowy zegarka ma za zadanie stworzenie optycznego wrażenia iż jest on jeszcze cieńszy, niż jest to w rzeczywistości. Niezależnie od powyższego, grubość kopert, przy założonej wodoszczelności 100M/10ATM jest i tak bardzo małe – poniżej 10 mm. Dragon w porównaniu do Huzara ma nieznacznie inny profil lunety – lekko zaokrąglona, wyfrezowana w głąb także poprawia „optykę całości”. Zachowanie odpowiedniej sztywności korpusu, gwarantujący wodoszczelność, przy zegarku mechanicznym z automatycznym naciągiem sprężyny i wskaźnikiem kalendarza, było możliwe dzięki zastosowaniu stosunkowo nowego i dość płaskiego mechanizmu – Miyota 9015 (kaliber 9015).

G.Gerlach zegarki Dragon

Jak każdy model w kolekcji firmy G.Gerlach, także i te posiadają szkła szafirowe i są pokryte jednowarstwową powłoką antyrefleksyjną. Średnica kopert jest identyczna dla obydwu wersji, a dzięki zastosowania macicy perłowej do wykonania tarczy modeli damskich, ukierunkowanie konkretnych modeli na rodzaj odbiorcy jest dość wyraziste. Taki sposób wykonania oczywiście wpisuje się i w żaden sposób nie podważa znanej zasady, że kobiety noszą najmniejsze i największe zegarki.

G.Gerlach zegarki Dragon

Dopełnieniem błyszczących i matowanych powierzchni koperty są dekle zegarków, które posiadają bardzo atrakcyjną grawerkę przedstawiającą patrol dargonów.

G.Gerlach zegarki Dragon

Modele męskie są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy: srebrzysto-białej i grafitowo-czarnej, a w odpowiednim oświetleniu błyszczą one słonecznym szlifem wykończenia. Tarcze dla damskich wersji czasomierzy są niepowtarzalne. Jako że do ich wykonania użyty został materiał naturalny – macica perłowa, to każdy egzemplarz posiada swój niepowtarzalny wygląd, w tym także indywidualny odcień kolorystyczny – od srebrzystego, poprzez żółty, także różowy, do niebieskawego.

G.Gerlach zegarki Dragon
Tarcze modeli Dragon posiadają charakterystyczne – proste, złocone indeksy godzinowe, na przedłużeniu których znajdują się punkty wykonane z substancji fluorescencyjnej. Indeks godziny dwunastej jest podkreślony poprzez zastosowanie podwójnego złoconego elementu.  
Znaczniki minut znajdują się na dodatkowym zewnętrznym pierścieniu tarczy zegarka i doskonale komponują się ze złoconymi znacznikami godzin. Tak samo doskonale dopasowane są wskazówki, które wypełnione są masą luminescencyjną, a prosty sekundnik posiada przeciwwagę o charakterystycznym rombowatym kształcie, nawiązującym do kroju wskazówek. Można założyć, że ten element także wypełniony masą luminescencyjną jest wyraźną spuścizną pochodzącą z modelu Huzar.

G.Gerlach zegarki Dragon

Ciekawym rozwiązaniem jest usytuowanie napisu „Made In Poland” de centrycznie – pomiędzy indeksami godziny szóstej i siódmej.
Zegarki oferowane są na skórzanych imitującymi wyrób za skóry krokodyla paskach, z możliwością zamontowania do nich metalowych bransoletach typu mesh.
Wskazany mechanizm Miyota 9015 posiada 40. godzinną rezerwę chodu i charakteryzuje się częstotliwością pracy 28 800 wahnięć na godzinę.
Zegarki oferowane są na rynku w cenie 1 750,00 zł.

G.Gerlach zegarki Dragon
Mimo, że oddziałów dragonów nie było w służbie Księstwa Warszawskiego, czyli w czasie ich największej świetności, a historia takich formacji w armii polskiej skończyła się wraz z upadkiem Powstania Kościuszkowskiego, to przecież wzmianek o Dragonach, szczególnie dzięki dość bogatym opisom czasów napoleońskich znajdziemy sporo. Nie ma więc powodu przypuszczać, by klasyczny, garniturowy zegarek, który pojawia się po raz pierwszy w kolekcji marki G.Gerlach, także dzięki swej nazwie nie odniósł rynkowego sukcesu. Dragoni – jako formacja kawalerii mają przecież w naszym kraju szerokie poważanie.

G.Gerlach zegarki Dragon
Powodzenie zegarka jest tym bardziej prawdopodobne, że ta oferta kierowana jest tak do męskiej, jak i damskiej grupy potencjalnych nabywców, a parametry użytkowe modeli Dragon są naprawdę bardzo atrakcyjne.  

Władysław Meller
 

 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 0
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 1
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 2
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 3
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 4
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 5
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 6
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 7
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 8
 • Dragon damski i męski. Para zegarków G.Gerlach 9

Okazja!

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN

Zapraszamy

W naszym salonie możecie Państwo obejrzeć i przymierzyć każdy z zegarków oferowanych w sklepie interetowym.

CH Złote Tarasy
Salon odCzasu doCzasu

ul. Złota 59
00-120 Warszawa
poniedziałek - sobota: 9.00 - 22.00
niedziela: 9.00 - 21.00

Zaloguj się:

Zarejestruj się Przypomnij hasło

Aerowatch
Alpina
Aviator
Balticus
Błonie
Calvin Klein
Certina
Chopard
Citizen
Continental
Copernicus
Cover
Daniel Wellington
Davosa
EILUX
Epos
Esprit
Eterna
Fortis
Fossil
Fossil Q
Frederique Constant
Gerlach
Glycine
H. Moser
IWC Schaffhausen
JUNGHANS
Longines
Maurice Lacroix
Michael Kors
MeisterSinger
Nixon
Obaku
Orient
Orient Star
Oris
Perrelet
Polpora
Rado
Roamer
Skagen
Sturmanskie
TAG Heuer
Tissot
William L.
Vostok Europe
Xicorr
WOLF Designs
EBEL

Nasz biuletyn

Jeśli chcą Państwo otrzymywać od nas informacje o nowościach i promocjach, to prosimy o dopisanie się do listy subskrybentów.