• aaa  witryna
  • pr_26
  • pr_30
  • pr_37
  • pr_46
  • pr_51

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN


Jesteśmy on-line poniedziałek - sobota: 9:00-22:00, niedziela: 9:00-21:00
W ofercie 1511 zegarków
Do każdego zakupu powyżej 1000 złotych książka "Czas i urządzenia do jego pomiaru" gratis!

Polskie zegarki w natarciu

Kategoria: Aktualności | Dodane 06.06.2017 o godzinie 20:37 przez Władysław Meller

Polskie zegarki w natarciu

Redakcja działu Dobra firma - dodatku do Rzeczpospolitej na okazję przygotowywanego artykułu o polskich zegarkach Błonie, poprosiła nas o wypowiedź na temat sytuacji ogólnej na tym polu zegarkowego rynku. Artykuł „Polskie zegarki z tradycjami”, oraz nasza opinia została opublikowana w dodatku Dobra firma w dniu 5. czerwca 2017.

Jako, że opracowanie nie jest dostępne w sieci, a ufamy że nasz przekaz jest ważnym i może być ciekawym, to poniżej pozwalamy sobie opublikować treść wyrażonej przez nas opinii.
Zachęcamy do lektury!

Polskie zegarki w natarciu

Od połowy lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku, aż do zegarkowej rewolucji kwarcowej w latach siedemdziesiątych, na naszym polskim rynku królowały zegarki ze Związku Radzieckiego. Tę dominację tylko w nieznacznym stopniu zaburzały czasomierza od naszego zachodniego sąsiada – NRD, tak prestiżowe Glashuette jak i jednorazowe Ruhle, oraz przez dekadę zegarki z podwarszawskiego Błonia.

Te ostatnie nosiły różne, bardzo ciekawe polskojęzyczne nazwy, ale rozpoznawalne były tak wtedy, jak i dziś jako zegarki Błonie. Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale w trakcie zegarkowej aktywności zakładów zegarkowych w Błoniu, linie montażową opuściło ponad 1,2 miliona czasomierzy złożonych z dostarczonych przez ZSRR części mechanizmów, oraz jedyna - próbna seria 1000 zegarków z mechanizmem polskim.

Nie można więc się dziwić, że na odradzający się nasz zegarkowy rynek, w chwili gdy pojawiły się pierwsze lokalne marki zegarkowe wróciły także Błonie. Każda z zegarkowych polskich marek szerzej znanych na rynku, musiała sama szukać na nim swojego miejsca. Pierwsza z nich – Polpora, debiutująca w roku 2007 zajęła miejsce najbardziej prestiżowe dla producentów i oferuje bardzo ograniczone, limitowane serie zegarków.

Kolejną (w aspekcie cen) jest marka Błonie, która emituje liczebniejsze partie zegarków i podobnie jak Polpora wyposaża je w mechanizmy szwajcarskie.

Dalej mamy firmę Balticus z większą gammą modeli i mechanizmami japońskimi.

Na tym samym poziomie cenowym należy wskazać także firmę o niezwykłej, lokalnej nazwie Xicorr z modelami powiązanym i z polską motoryzacją. Kolejnym producentem jest oferująca popularne ale i unikatowe wyroby z narodowymi konotacjami oferowane pod logiem G.Gerlach.

Każdy z lokalnych producentów w indywidualny sposób buduje swoją pozycję na naszym rynku. Czy to poprzez wybór kooperantów, co decyduje o cenach detalicznych, czy to poprzez sposób wykonania.

W większości przypadków decydujące znaczenie dla rynkowego sukcesu mają odwołania do naszej narodowej tradycji, czy historii. W ten sposób lokalne marki kreują swoją jednoznaczną  rozpoznawalność.

Władysław Meller
Zegarmistrz, Redaktor naczelny portalu Zegarki i Pasja www.zegarkiipasja.pl,
współzałożyciel Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

  • Polskie zegarki w natarciu 0
  • Polskie zegarki w natarciu 1

Okazja!

OKAZJA!

Balticus Czarny Pył

2 200,00 PLN

Zapraszamy

W naszym salonie możecie Państwo obejrzeć i przymierzyć każdy z zegarków oferowanych w sklepie interetowym.

CH Złote Tarasy
Salon odCzasu doCzasu

ul. Złota 59
00-120 Warszawa
poniedziałek - sobota: 9.00 - 22.00
niedziela: 9.00 - 21.00

Zaloguj się:

Zarejestruj się Przypomnij hasło

Aerowatch
Alpina
Aviator
Balticus
Błonie
Calvin Klein
Certina
Chopard
Citizen
Continental
Copernicus
Cover
Daniel Wellington
Davosa
EILUX
Epos
Esprit
Eterna
Fortis
Fossil
Fossil Q
Frederique Constant
Gerlach
Glycine
H. Moser
IWC Schaffhausen
JUNGHANS
Longines
Maurice Lacroix
Michael Kors
MeisterSinger
Nixon
Obaku
Orient
Orient Star
Oris
Perrelet
Polpora
Rado
Roamer
Skagen
Sturmanskie
TAG Heuer
Tissot
William L.
Vostok Europe
Xicorr
WOLF Designs
EBEL

Nasz biuletyn

Jeśli chcą Państwo otrzymywać od nas informacje o nowościach i promocjach, to prosimy o dopisanie się do listy subskrybentów.